Ütü incelenir mi? Tefal Program 8 500

- Murat Gamsız - 31 Temmuz 2007

‘X incelenir mi?’ serisinin üçüncü yazısı ile karşınızdayım :) Elektrikli süpürge incelemesi çok ilgi görünce, ütü incelemeye de karar vermiştim ama sonuçta evime aldığım ürünleri inceliyorum. Sırf inceleme yapmak için ütü alacak değildim. Ancak annem özellikle bu yıl havaların erken ısınmasıyla ütü yapmaktan bunaldı ve yeni bir ütü istedi. Mevcut ütüde kireç sorunu da başlamıştı. Aklı Tefal’de kalmıştı zaten ama eski ütüyü 50YTL civarına bir kampanyadan almıştık. Fena bir ütü değildi fakat pek de bir fonksiyonu yoktu.


Aslında ütü temelde basit bir alet.

İşte 1900′lerden kalma antika bir ütü. Kömürle çalışıyor.

Bugünün ütüleri ucuzundan pahalısına temel işlevlerini yerine getiriyor aslında. Ancak fark konforda. Ütü ne kadar çabuk biterse o kadar iyi. Sonuçta sevimsiz bir iş. Hele hele sıcaklarda hiç çekilmiyor. O yüzden inatçı giysileri kolay açan, ayarlanması kolay, kolunuzu yormayacak bir tasarıma sahip ütüleri tercih etmek mantıklı. Tabii servis de çok önemli. Ben bu kriterlere göre yola çıktım ve Tefal’in Program 8 500′ünü aldım. Annem Tefal istediği için markada önceliği verdim ama istediğim tipte bir ütü bulamasaydım diğerlerine de bakacaktım. Hemen belirteyim bu yazıyı en iyi ütü budur demek için yazmıyorum. Sadece piyasadaki iyi ütülerden birini tanımış olacaksınız. Siz de kendi satın alma deneyimlerinizi yorum kısmına yazdığınızda, ütü almak isteyenlere iyi bir kaynak oluşacak.

Tefal Program 8 500 Genel Özellikler

Sitesinden aldığım özellik listesi şöyle;

  • 2400 Watt
  • 40 gr/dak sürekli buhar çıkışı
  • 100 gr/dak süper yoğun şok buhar çıkışı
  • Dikey Ütüleme
  • Ömür boyu dayanıklı entegre “Anti-kireç” kartuşu
  • Otomatik Kapanma
  • Ütü tabanının sıcaklığı beklenmedik bir şekilde olması gerekenden daha yüksek olduğu zaman sizi uyaran “Thermo Alert” güvenlik sistemi
  • Yeni “Ultragliss Turbo Taban”

Ütü bu. Şekli şemali güzel. 2400Watt olduğunu tekrar hatırlatalım. Markasız ürünlerde bu değer çok yüksek ihtimalle yazandan daha düşük oluyor. O yüzden zor açılan giysilerde zorlanıyorsunuz.

Önden görünüş de bu.

Arkadan başlayalım. Ütünün su haznesine buradan ulaşıyorsunuz. Sıkı bir kapağı var. Su haznesi çok büyük değil. Annem çamaşırları biriktirip ütülediğinden de olsa gerek, bir ütü seansında üç kez doldurmak zorunda kalıyor. Kullanacağınız suyun saf su olması şart değil. Kireç koruması da var. Kireç demişken Anadolu yakasına farklı bir kaynaktan su veriliyor bir süredir ve kireç miktarı çok ciddi çekilde arttı. Avrupa yakasındaki durumu bilemiyorum.

Ütünün esas özelliğini görelim şimdi. Ütü ‘programlı’ olma özelliğine sahip. MP3 çalarlarda ön tanımlı modlar vardır pop, rock, jazz diye giden. Dinlediğiniz müziğe göre birini seçersiniz. İşte Tefalin program özelliği de buna benziyor. Ütülediğiniz giysinin türüne göre bir program seçiyorsunuz. Resimde üst kısımda gözüken pencereden hangi modun seçili olduğunu görebilirsiniz. Toplam sekiz mod var.

1-Cool 2-Sentetik 3-Akrilik 4-İpek 5-Yün 6-Pamuk 7-Keten 8-Jeans sıralamasyıyla gidiyor.

Bu sıralama en düşük sıcaklıktan en yüksek sıcaklığa göre yapılmış. Buhar gücü de bu sırayla gidiyor. Ütüye başlarken, en düşük sıcaklıkta ütüleyeceğiniz sentetik giysilerden başlayın. Çünkü önce yüksek sıcaklık gerektiren bir giysi ile başlar sonra düşük sıcaklığa geçerseniz, ütünün gerekli sıcaklığa düşmesi için beklemeniz gerekir. Halbuki düşük sıcaklıktan yükseğe geçmek çok çabuk gerçekleşiyor. Sıcaklığın gerektiği seviyeye düşüp düşmediğini anlamak için resimde ’security’ olarak gördüğünüz bölmede bir ışık yanıyor ve istenilen sıcaklığa düşülünceye kadar sönmüyor. Eğer ütüyü sekiz dakika dik konumda bırakırsanız kendini kapatıyor. Tekrar çalıştırmak için biraz sallamanız yeterli.

Resimde gördüğünüz iki büyük düğmeden sağdaki buhar, soldaki ise su püskürtme. Program penceresi ile düğmeler arasında kalan mavi kısım ise anti-kireç valfı. Kireç önleme çubuğu da diyebiliriz.

Daha eknomik ütülerde eksik olan bir özelliktir bu. Anti-kireç sistemi ve kendi kendini otomatik temizleme özelliği ütünün ömrünü uzatır. Bu çubuğun ayda bir kez temizlenmesi gerektiği belirtilmiş. Buna ek olaraksa ütünün kendi kendini temizleme sistemini de kullanırsanız, kireçle ilgili problem uzun süre yaşamazsınız.

Büyütmek için resme tıklayın.

İşte bir önceki ütümüzün altı. Üç ya da dört yıl oldu alalı. Ama bu yıl, yazının başında bahsettiğim kireç meselesi ütüyü tıkanma noktasına getirdi. Biz bu seneye kadar çamaşır makinesinde Calgon tarzı anti-kireç ilaveleri kullanmazdık. Ama ütüyü görünce ona da başladık. 20 senelik makine bir kere bile o reklamlarda gördüğünüz kireçli rezistans problemini yapmadan ömrünü doldurdu. Ancak yeni makinede Calgon’a geçtik. Çaydanlık da suyundan ötürürü bembeyaz kesince ona da içme suyu koymaya başladık. Yani kireç önlemi olmayan ütü almayın.

Ütünün orta kısmında ise buharlı-buharsız ütü seçeneği ile program selektörü var. Sağa ve sola iterek basitçe program menüleri arasında dolaşıyorsunuz. Aşağıdaki videoda göebilirsiniz.
[flv:http://video.pclabs.gen.tr/tefal/program.flv 512 390]

Büyütmek için resme tıklayın.

Ürünün tabanı Tefal’in ‘Ultragliss’ türünden. Çok net bir şekilde fark ediyor ütünün kumaşın üzerinde kayması. Buhar deliklerinin yerleşimi de özel. Özellikle de burun kısmı ütünün farklı yönlerinden.

Ürünün ucundaki buhar delikleri ütünün diğer bölgelerine göre daha yoğun olduğundan, giysinin açılmamakta direnen belli bir noktasına yoğun buhar uygulayabiliyorsunuz. Ütünün buharı güçlü olduğundan, dikey ütülemeye de imkan veriyor. Bir ceketi askısında ütüleyebiliyorsunuz ama bunu buhar kullanarak yapıyorsunuz. Daha çok, son dakikada fark edilen bir kırışıklığı çabucak halletmek için bu özellik.

Son olarak ütünün ön kısmıda su püskürtme yerini görüyoruz.

Bu da kutusu. İçinden kullanım kılavuzu ve garanti belgesi çıkıyor. Bir de sigorta seçeneği var ama bana pek ciddi gelmedi.

Ütüyü iş başında görelim.

Önce ısınma süresi. Lamba sönüyor ısınınca.

[flv:http://video.pclabs.gen.tr/tefal/tefalheat.flv 512 390]

Yaklaşık 30 saniyede sınıyor. Üst kademelere geçiş ise çok daha hızlı; 10 saniye. Videonun sonunda soğuma pozisyonunda yanan ışığı görüyorsunuz.

Şimdi buhar görüntüsü.

[flv:http://video.pclabs.gen.tr/tefal/buhar.flv 512 390]

Buhar çok iyi çıkmadı ama sesi geliyordur. Gerçekten kuvvetli.

Son olarak da annem zor açılan bir keten gömleği örnek olarak ütüledi.

[flv:http://video.pclabs.gen.tr/tefal/ironing3.flv 512 390]

Sonuçta ütüyü anneler gününde hediye ettiğim günden beri kullanıyoruz ve bir şikayetimiz olmadı. Annem memnun halinden. Ciddi şekilde rahatladığını söylüyor. Ancak bence bu program işi daha çok erkeklerin işine yarayabilir. Hangi kumaşa ne ayar yapmak lazım derdi yok. Kumaş türünü seçip ütüye başlıyorsunuz. Bakımı da kolay. Ancak bir şeyi belirteyim. Giysiler her zaman üzerinde yazdığı materyalden yapılmıyor. Özellikle ucuz ürünlerde sentetik malzeme yaygın. Ütüleyeceğiniz giysinin etiketine güveniyorsanız mesele yok ama güven vermiyorsa sentetik ayarından başlamanız iyi olur.

Ütü alıp da bu ütü ütülemiyor diye bir şikayet eden görmedim. Hepsi işini yapıyor. Aradaki farklar ütünün ömrünü uzatan, ütü konforunu yükselten farklar. Dolayısıyla seçim yaparken aslında ütü kolaylığı için ekstra para vermeye razı mısınız değil misiniz bunun cevabını vermeniz gerekiyor. Yoğun ütü işiniz yoksa çok para harcayama da gerek yok. Ama bol ütü işi olanlar için bence iyi bir ütü almaya değer.

Tefal Program 8 500 alabileceğiniz iyi ütülerden biri. Esas özelliği programlı olması. Eğer buna ihtiyacınız yoksa farklı modellere de bakabilirsiniz. Ultragliss destekli daha hesaplı modeller var. Ama dediğim gibi kireç önleyici özelliği olsun alacağınız ütünün. Kendini de temizleyebilsin. Buhar seçenekleri de yine sizin tercihiniz. Ancak altı kaygan olan ütüler kesinlikle çok rahatlatıyor kolu. Daha az yoruluyorsunuz. Tefal Program 8 500′ün fiyatı nereye baksam 325 milyon civarıydı. Şimdi 250 üzerindeymiş sanırım kampanya yapmışlar. Hepsiburada.com’da ise KDV dahil 209YTL. Ben aldığımda 100 YTL daha az ödemiş oldum Tefal mağazalarına göre. Siz de bu yolu tercih edebilirsiniz.

Özellikle yeni ütü alanlar tecrübelerini buradan paylaşırsa çok kişiye faydası dokunacaktır.

{ 100 yorum… aşağıdan oku ya dasen de ekle }

hüseyin 28 Nisan 2008, 15:16

bu ürünün sizdeki fiyatı nedir?(tefal 500 – 8 program
nasıl satın alabiliriz.

Ümmühan GÜLBİÇİM 02 Mayıs 2008, 14:08

servislerinizdeki insanlar müşteriye çok kötü davranıyor.izmit soydan işmerkezindeki servisinize ütümü götürdüm.Artık üretilmediği için tamir edemeyeceklerini söylediler .yüzüme bile bakmadan yeni ürünlerimize bakın dediler. ben delimiyim bi daha aynı hataya düşeyim.Robot aldım bir sürü para ödedim.bir kere çalıştırdım motoru yandı.ama hala nasıl oluyorda satış yapabiliyorsunuz anlamıyorum.

esra yagmur 04 Mayıs 2008, 19:41

ben kulavuzunu aramıştım

nesrin olgaç 09 Mayıs 2008, 13:04

slm ben ütü alacam fakat karar veremedim bu yazıları okuyunca tefal mi? yoksa pıhılps mi? alayım ne yapacam ne olur akıl verin

ertyu 01 Haziran 2008, 17:08

saçmaaaaa

Fevzi 11 Haziran 2008, 13:16

TEFAL ütümüzün rezistansı yanmış ve kireclenme de var. Bunun için servis 90 ytl istiyor. Resmen ülkemizi kazıklıyorlar.

Bir daha Tefal almama imkan yok.

değer 30 Haziran 2008, 18:39

ben tesadüfen ütü fiyatları araştırırken denk geldim bu sayfaya ve tek kelimeyle donup kaldım..:))
Hayatımda hiç bir ürünün firma sayfaları dahil bu kadar ayrıntılı. video görüntüleri bu kadar net, anlatımı bu kadar güzel bir tanıtım görmedim..
Ellerinize sağlık..
Artık buraya daha fazla takılacağım anlaşılan..
Sevgilerle..

elif aksu 06 Temmuz 2008, 14:34

tefal iyiy marka diye aldım ama hayal kırıklığına uğradım yenı almama rağmen su akıtıyo ütü yaparken yazık verdiğim paraya gereğinin yapılmasını rica ediyorom

selda tabnlı 07 Temmuz 2008, 08:50

merhaba bende bu ütünün aynısını aldım alalı 1,5 yıl olmadı hiç memenun diilim tefelden daha öncede bişeyler aldım onlardanda memnunum diyemem ütümün ucu yamuldu çokta titiz kullandım su akıtıyo reklamlarda sölediğiniz gibi proğramını kendi seçmiyo dünyanın parasını verip herşeyi düşünen bi marka aldım ama memnun diilim ilgilenirseniz sevinirim.Saygılar…

Deniz Zorlutuna 10 Temmuz 2008, 14:06

merhaba,
bende tefal ütü mağdurlarından biri olarak iki satır yazayım dedim.4 sene önce aldığım ve etkin olarak kullandığım tefal ütüm bir anda çalışmaz oldu. servise götürdüm, tabanı değişecek dediler ve 75 ytl istediler.Ancak araştırdım aynı ütü şu anda 90 ytl ye satılıyor. sanırım yedek parça konusunda fiyatları çok pahalı. bende yeni ütü almak için araştırırken sitenize ulaştım. deneyimlerinizi okudum çok teşekkür ederim. bence sloganlarına şunuda eklemek lazım;
” TEFAL SEN HERŞEYİ DÜŞÜNEMEMİŞSİN ” Tamir ve yedek parça konusunda sınıfta kaldın. Yine tefal alırmıyım bilmiyorum. Buhar başarısı konusunda hakkını yememek lazım.
Sevgiler

serap 14 Temmuz 2008, 17:25

TEFAL Mİ? ASLA…
26 04 2008 de son çıkan, Tefal ütü,Prograg. 8 Power Jeans aldım. Ben çalışan bir bayanım. İşlerim belki kolaylaşır diye aldığım bu ütü hayatımı karabasana çevirdiğii gibi işim çoğaldı.
ütüye başladığım andan itibaren altından iri iri kireç parçaları dökülüyor. Hemen yetkili servise götürdüm, gerekli bakım yapıldı ama maalesef değişen bir şey olmadı. Artık elimde bir de fırça var. Dökülen kireçleri temizlemek için. Bana deniyor ki: bayan suyunuz kireçli. Ben de diyoru ki: su değişemeyeceğine göre ben bu sıkıntıyı hep mi çekeceğim? …Cevap yok.
Size önerim satın aldığınız ürüne çok dikkat edin. Ben bu ütüyü iade etmek istiyorum aradan 1 ay geçtiği için şimdilik geri alan yok.
Tabii ki Fransa’daki fabrikaya biraz sonra mail yollayacağım. Eminim ki bu kadar büyük firma beni madur etmez. İnşallahhh.

PINAarR 25 Temmuz 2008, 12:08

arkıler tefal y.bosna sırın weler bahcelı evler servısı nerde bılen warsa yazarsa sevıonırım saol :P

özlem özkan 02 Ağustos 2008, 20:11

ilgisinden dolayı tefale teşekkürler
ütüm 3 defa aynı arzayı gösterdi ve hiç sorun çıkarmadan yenisini gönderdiler

Geylani 12 Ağustos 2008, 10:51

tefal ürünleri ile problem yaşayan arkadaşlar sizlere bi tavsiye olarak Şikayetvar.com adresinde bu yazdıklarınızı dile getirirseniz Tefal müşteri hizmetleri tarafından gerekli açıklama ve yardımda bulunulacaktır.Bende bir Tefal satıcısıyım ve kesinlikle mağdur edilmiyeceğinizden eminim.saygılar

cenk merdoglu 16 Ağustos 2008, 23:43

akrabamın 3 yıllık tefal ütüsünün rezistansı yandı.Servis 70 ytl istiyor.Bu bir soygundur!

Dilek 08 Eylül 2008, 00:24

6 ay önce bende bu ütüden aldım ve çok memnunum … Tabii özellikle buhar olayı açısından süper… Son 1 aydır su damlatmaya başladı… Birde bu sabah farkettim içinden geçen şeffaf boru yeşil bir renk almış… Su içinde beklediği için yosunlaşmış ve rengi değişmiş diş fırçasıyla temizlemeye çalıştım ama borunun iç kısmında yosunlaşmış olduğu için bir şey yapamadım… Google de tefal ütü temizliği diye aratınca bu sayfaya ulaştım… Birde temizleme çubuğunu çıkaramıyorum… Üst kısım biraz çıktı ama zorlarsam elimde kalır korkusuyla tamamını çıkaramadımm… Yardımcı olursanız sevinirim…

BORA ERDEM 04 Ekim 2008, 22:29

TEFAL SHOP KARADENİZ EREĞLİ MAĞAZASI…..4 KATLI MAĞAZAMIZDA 2000 KALEM ÜRÜN SATIYORUZ.BUNLARIN İÇİNDE PROGRAM 8 SERİSİ SATIŞ ADEDİ OLARAK 1 NUMARADA BULUNUYOR.BUDA KALİTENİN TESADÜF OLMADIĞINI VE TEFALİN ÜTÜDE PAZAR LİDERİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.

Memduh 05 Ekim 2008, 09:09

Ben 10 sene önce Zass marka bir ürün aldım professional diye. Belki 100 kere yere düşürdüm. Hiç birşey olmadı. Ütü iyi derece buhar üretiyor. Kireçlenme sorununu kendi kendine hallediyor. Fiyatı ise muadilleri arasında en ucuzdu. Bu da galiba ürünün markasından ziyade üreticinin kalitesiyle ilgili. Fransız mallarında bu tür elektrikli aletler pek başarılı değil, alman ürünlerinde paranızın karşılığını daha fazla görüyorsunuz. Tefal ey iyi yaptığı işte tencere ve tavada uzmanlaşmış, fazla problem yaşamıyorsunuz. Ama elektrikli aletler konusunda pek de başarılı edğil. Servis konusu ise zaten herkesin en büyük derdi. Tencere ve tavada servis problemi olmadığından haliyle şikayette yok, ama elektronikteki bu sıkıntı görülmeyecek gibi değil.

Memduh 05 Ekim 2008, 09:14

Satıcı arkadaşlar için malın satıldığı ana kadar mal süper, ama sorun çıktığında servise götürün diyerek işin içinden çıkıyorlar. Var mı öyle yağma hasanın böreği, sattığın mala sahip çıkacaksın, mal arızalı çıktığında bizzat takip edeceksin. müşteri memnuniyeti dükkandan çıkana kadar. Dükkandan çıktı mı tanımam muamelesi ile karşılaşıyorsunuz. İki yıl garanti var diyor, bozuldu mu servise postalıyor. Burada çarpık bir durum var. Bir de sattıkları mal ile ilgili doğru dürüst bilgisi dahi olmayan sürüyle sözüm ona tüccar var, adam ben ne satıyorum diye merak dahi etmiyor. Sani benzin satıyor, özelliklerini, sorunlarını vs bilmiyor.

Memduh 05 Ekim 2008, 09:17

Bu tür servis sorunları olan bir ürünü ben almam arkadaş, isterse en kral ürün olsun. Zira ürünü mağazadan çıkardıktan sonra servis ile muhatap oluyorsunuz. Bunca kötü ününe rağmen ne diye bu ürünü alıpta sinirlerimi bozayım

murat.gamsiz 07 Ekim 2008, 22:38

Ürün aldığınızda teknik desteğinden servisi sorumludur elbette :) Hatta böyle olması daha iyidir zira teknik servis, gerekli alet edevatın olduğu yerdir. SAtış yapılan yer sizin sorununuzu çözmez. Hatta hiç bulaşmasalar daha iyi. Sonuçta teknik bilgi ve ekipmanları yok. Ama servis ürün değişimi kararı verdiyse elbette satıcıdan alırsınız yenisini.

Satıcı genelde ürünü alıp servisine yollar. Ancak bunu hemen yapmaz. 30 iş günü süresi var. İki hafta ürün yatabilir dükkanda. O yüzden teknik servise sizin gitmeniz her zaman en kısa yoldur.

elifiye 10 Ekim 2008, 20:59

tek kelimeyle çok begendim yarın hemen gidip çeyizime bu ütüden alıcam :)

AYTEKİN 16 Ekim 2008, 01:14

AYNI ÜTÜDEN BENDE ALDIM ALDIĞIMA BİN PİŞMAN OLDUM ÇÜNKÜ ÜTÜNÜN BUHAR BASMA DÜĞMESİ ARIZALANDI 1 AY İÇİNDE SONRA TABANINDA Kİ DELİKLER KİREÇTEN OLMAYAN BUHARI BASMAZ OLDU SERVİSE GÖTÜRSEM DÜNYANIN PARASINI İSTERLER ŞİMDİ TAVSİYEM UZAK DURUN BENCE

neci,p çapraz 16 Ekim 2008, 21:29

tefal mi illallah

beşire sabaz 24 Ekim 2008, 15:40

slm bende tefal ütü aldım hiç memnun kalmadım tefale verdiğim parayla 2 ütü gelirdi 2senesi biter bitmez arızalandı ve servise götürdüm 100yt tamir parası istedi ve servir diyoki bu ütülrde fabrika hatası var tefal ütülere asla diyorummmmmmmmmmmm

nevin sağır 25 Ekim 2008, 10:07

slm.2 yıldır tefal avantis modelini kullanıyorum.şuana kadar bi problemim olmadı.ütümden çok memnunum.yalnız klavuzda yazan ütü temizleme yöntemini deniyorum ama ben şimdiye kadar yapamadım.max seviyeye kadar suyu dolduruyorum ısıyı max alıyorum buhar kısmını kuruya getiriyorum.fişe takıp ısınmasını bekliyorum.fişten çekip kireç önleyici çubugu çıkartıyorum.ütüyü lavabonun üstüne tutuyorum.ama aldından bir damla su bilem akmıyor.bu nasıl iş anlamadım .2 senedir bu işlemi yapmaya çalışıyorum. şimdide ütüm güzel ütülemiyor.bana yardımcı olabilirmisiniz.

kerime 02 Kasım 2008, 02:06

selam herkese! bende, hepsi burda .com dan tefal prog 8 500 buharlı ütü aldım fakat ütüde buhar yoktu hemen iade ettim kabul edildi fakat kredi kartımdan düşülecek mi bekliyorum şu anda! kafam karıştı şimdi ben ne marka ütü alacağım eski ütüm tefaldi hemen bozuldu belki kullanımdan dolayıdır diye düşündüm ve arkadaşların tavsiyesine uyarak tefal almıştım ama şimdi ne yapacağım bilmiyorum fhilips düşünüyordum ama bir sürü şikayet okudum ne alayım ben şimdi

ÖZGÜR 14 Ocak 2009, 13:50

MERABA BANA DA Bİ AKIL VEREN OLURSA SEVİNİRİM..TEFAL AQUASPEED 170 KULLANIRKEN DÜŞTÜ VE ALTI SORUNLU VE Bİ DE SERVİSE GÖTÜRDÜM ELOKTRONİK KART ARIZALIYMIŞ ONU İPTAL EDECEKLER VE ALTINI DEĞİŞTİRECEKLER…52 YTL ..YENİ Bİ ÜTÜ MÜ ALSAM ..OTOMATİK KAPANMA ÖZELLİĞİ OLMAYACAKMIŞ ARTIK ..NE DERSİNİZ

hüseyin altuntaş 23 Ocak 2009, 19:16

21.03.2008 tarihindehepsi burada com da tefal proğram 8 400 ütü aldım ütünün kullanımı çok güzel sadece son 2 aydır ütü yaparken ütünün tabanından küçük kireç parçaları dökülüyor .Bu da beni tedirgin ve huzursuz ediyor.Acaba kullandığımız suyun kireç oranı çok yüksek mi ?yoksa başka bir sebebi mi var.Ayda bir anti kireç çubuğunu özenle 4 saat boyunca limon suyuyla temizliyoruz.Kireç parçacıklarının dökülme sebebi acaba ütü kendi kendini mi temizliyor.Bilemiyorum bir bilen varsa lütfen benimle paylaşırsa sevinirim.

nurcan 24 Ocak 2009, 16:52

ben yeni tefal program 8 500 aldım.çok memnunum.yalnız ütü bittikten sonra içinde su bırakmamak gerekiyor.kullanım şartları bu şekilde.buna dikkat ettikten sonra sorun yok.süper buhar çıkışı var.en zor kumaşları bile çok kolay açıyor.herkese tavsiye ederim.

banu 12 Şubat 2009, 20:41

190 lira ve 5 taksite tekçarşı dan aldım internetten..
süper bir ütü gerçekten

ersan türközmen 13 Şubat 2009, 11:25

tefalden çay seti aldım. sigorta kapsamnında.yanlışlıkla ocağın üstüne koyduk ve yandı.sigorta kapsamnında olduğu işçin ürünün yenisi yada tamiri yapılması gerekir. elazığda ki servise götürdüm.10 gün sonra aradım.siz aramayın bize yedek parça gelince sizi arayacaz gibi tafra suç işlemişim ya. müş.hizmetlerini aradım. parça stoklarda var servise gönderiyoruz. dediler10 güne kadar tamiri yapılacak dendi.ses çıkmadı bir 10 gün sonra servisi aradım. stokta parça yok. fransız ürünü fransadan gelecek dedi. ama genel merkez stokta var diyor. dedim. servis olarak bana böyle dedndi. müş.hizmetleri telefonun ver deyince.. garanti belgenizin üzerinde var. tamamda garanti belgesini üzerimde taşımıyorum. bir zahmet söyledi.üstünede parça geldide biz mi yapmadık külhanbeyi tavırlar. — tekrar merkezi aradım evet ya. stoklarda yok 10 gün daha bekleyeceksiniz. bana var dediniz. yanlış bilgi verişiz. ok ne ala. saçma sapan savunmalar.. stokta olsada bir şey değişmeyecekmiş v.s. koskoca tefal yanan tabanı stokta bulundurmuyor. bekliyoruz uçak kaldırsınlarda fransadan parça gelsin.. hatta vazgeçtim sizin olsun dedim. ben onlardandan daha fedakarım. hayatı çok kolaylaştırdın tefal. EN İYİSİNİ TEFAL YAPAR. çok belli

ersan türközmen 13 Şubat 2009, 11:28

tefalden çay seti aldım. sigorta kapsamnında.yanlışlıkla ocağın üstüne koyduk ve yandı.sigorta kapsamnında olduğu için ürünün yenisi yada tamiri yapılması gerekir. elazığda ki servise götürdüm.10 gün sonra aradım.siz aramayın bize yedek parça gelince sizi arayacaz gibi tafra suç işlemişim ya. müş.hizmetlerini aradım. parça stoklarda var servise gönderiyoruz. dediler10 güne kadar tamiri yapılacak dendi.ses çıkmadı bir 10 gün sonra servisi aradım. stokta parça yok. fransız ürünü fransadan gelecek dedi. ama genel merkez stokta var diyor. dedim. servis olarak bana böyle dedndi. müş.hizmetleri telefonun ver deyince.. garanti belgenizin üzerinde var. tamamda garanti belgesini üzerimde taşımıyorum. bir zahmet söyledi.üstünede parça geldide biz mi yapmadık külhanbeyi tavırlar. — tekrar merkezi aradım evet ya. stoklarda yok 10 gün daha bekleyeceksiniz. bana var dediniz. yanlış bilgi vermişiz. oh ne ala. saçma sapan savunmalar.. stokta olsada bekleme süresiyle ilgili bir şey değişmeyecekmiş v.s. koskoca tefal yanan tabanı stokta bulundurmuyor. bekliyoruz uçak kaldırsınlarda fransadan parça gelsin.. hatta vazgeçtim sizin olsun dedim. ben onlardandan daha fedakarım. hayatı çok kolaylaştırdın tefal. EN İYİSİNİ TEFAL YAPAR. çok belli

bahri badem 18 Mart 2009, 11:51

Philips ütü alın diyenlere, teknik servisini övenlerin dikkatine sunarım. 4 yıl önce aldığım GC3020 modeli ütü, kordonları dandik olduğu için şase yapınca, tekrar bağladım fakat çalışmadı. Üsküdar’daki teknik servise götürdüm. “Biz sizi ararız” dediler, telefon numaramı yanlış almışlar, ben niye aramadınız diye sorunca, uyandılar ve aradılar. 70 YTL’ye aldığım ütünün tamiri için benden 96 lira istediler. Oysa başıma geleceği tahmin ettiğimden iki saat önce gittiğim Carrefoursa’da benimkinin iki üst modeli 89 lira etiketle satılıyordu. Bu nasıl iş diye sordum, fabrikanın bize verdiği fiyat bu dediler. Siz ne dersiniz?

nurcan savaş 01 Nisan 2009, 11:59

benin derdim ütü ile değil sayın tefal yetkililerini arıyorum.25.01.2009 tarihli optimum tefal mağazasından aldığım krp grb2 ürünüm ürün hatalı çıktı vetefal bunu kabul ettiği halde yerine yeni ürün vermiyor veya ürün iadesi almıyor parçada yenilemiyor. koskaca tefali kınıyorum tefal güvencesi ile yaptığımız alışverişler diğer kalitesiz malları aratmıyor tefali kınıyorum ve bulunduğum yerlerdeki insanları uyarıyorum tefalden ürürn alırken dikkatli olun sizi oyuna getirebilirler hatta tefalden hiç alışveriş yapmayın diyorum sizi tüketici hakları derneğine bildirdim yazıklar olsun tefale

hale 01 Mayıs 2009, 08:53

arkadaşlar ben de tam bir ütü hastasıyım şimdiye dek kullanmadığım ütü kalmadı.uzun araştırmalarım ve tavsiyeler sonucunda aradığım ütüyü buldum hem ütü yapmak eziyet olmaktan çıktı hem de eskiden saatler süren ütü işlerim yoğun buhar ile çabucak biter oldu tek kelimeyle süper tavsiye ederim arkadaşlar.hee nerden mi aldım internetten buldum bu firmayı http://www.canutu.com.tr

yazar 02 Mayıs 2009, 14:57

Geçen hafta bu ütüden almaya karar verdim pek araştırmadan, pahalı olduğu için iyidir heralde dedim :) Bugün almaya çıkmadan önce son bi kez araştırayım dedim, bu sayfa çıktı karşıma. Güzel çalışma olmuş. Ütü deyip geçmeyin, dandik bir ütü ile nekadar zahmet çektiğinizi yenisini kullanınca anlıyorsunuz :)

halil 15 Mayıs 2009, 08:51

en iyi ütü silter gazzella magma harmony karakoç ve utumar markalarıdır paranız ve vaktiniziboşa harcamayın terziler bizi bilir ileri ütüleme sistemleri gazzella zaten hayat yeniliktir http://www.utumarket.com fiyatlarımız mevcuttur

mulkiye 28 Mayıs 2009, 08:55

ben 4 yıl önce philips ütü aldım 4200 modeli ve bir sene sonra tabanı değiştirildi ücretini verdim.iki gün önce ütü yaparken su akıtmaya başladı.ben ütümü servisine götürdüm .servis yapılır tabanın değişmesi gerekiyor dendi .yalnız şu anda taban yok.ve 95ytl ye olur dendi.ben ütümü 4 yıl önce 142.000 .000 almıştım .demekki ütüde pahalı bir ürün almamam gerektiğini düşündüm 95ytl verene kadar yerine yeni ütü alırım diye düşündüm.ama bu philips olmayacak çünkü astarı yüzünden pahalıya geliyor.tamir ücreti hiç bu kadar olurmu .

kamil 29 Mayıs 2009, 23:09

ütünün kireç çözücüsü nasıl olur nasıl yapılır ne yapalım da kireci önleyebiliriz bunlara cevap verin kardeşim aldım da servise gittimde şöyle olduda böyle olduda bunlar boş yalan dolan :)

serkan 30 Mayıs 2009, 14:44

yahuu bir kişide şu kreç önleme çubuğunu nasıl çıkartıldığını yazar mı………

fatih 01 Ağustos 2009, 19:24

ya bu ütü nasıl sökülür

fatih 01 Ağustos 2009, 19:25

jean konumuna getiriyorsun ancak o zaman çıkıyor

fatih 01 Ağustos 2009, 19:26

bu ütüyü nasıl sökebilirim arkasında üç adet vida var ama diğer kısımlar sökülmüyor. bu ütüyü sökmem lazım. NASIL SÖKÜLÜR BU ÜTÜ

ÖZLEM ERİNCİK 06 Ağustos 2009, 12:54

BENDE 8500 PGOGRAM KULLANDIM 1 HAFTA SN BUHAR BAZMA TUŞU BOZULDU İADE ETMEK İSTEDİM SERVİSE GÖNDERDİLER SERVİSE VERDİM
YAPILDI 10 GÜN SN TEKRARA GİTTİ AYNI SEBEPTEN . SN ARADAKİ SU KAZANI DÜĞMESİ BOZULDU ORAYADA AYNI REK KAPAK OLMADIĞINDAN BAŞKA BİR RENK KAPAK TAKTILAR. SONUÇ OLARAK BEN HİÇÇÇ MEMNUN KALMADIM ŞUAN GENE BUHAR TUŞU BOZUK BİŞEKİLDE EVDE YATIOOO..

ezgi korkmaz 28 Eylül 2009, 15:36

men en üsttekini begendim

isimsiz 11 Ekim 2009, 15:35

ödevleirimizi bile araştırıken bu kadar bilgi vermiyolar

YEDİBELA 09 Kasım 2009, 17:02

ELEKTRONİK EŞYA BİR ŞANS İŞİDİRRR…..

mustafa gübbük 15 Kasım 2009, 20:16

kanmayın şekline şemaline, kapıdan içeri sokmayın bi işe yaramaz.

mesut yıldırım 15 Ağustos 2010, 17:44

evet tefal ütü ömrü 2 yılda bitiyor tekrar tefal aldım oda daha 1 yıl olmadan buhar düğmesi sorun çıkarmaya başladı

Yorum Yazın

Önceki yazı: Bu aralar elektrik kesilebilir

Sonraki yazı: Ohhhhhhhhh yağmur!